ememai-logo-horzi
دکتر بهروز امامی

دکتر بهروز امامی

در زمینه بیماری های دستگاه تنفسی و ریوی از جمله آسم، سرطان ریه، مشکلات تنفسی، آمبولی ریه، پنومونی و سایر بیماری هایی که مرتبط با بیماری های تنفسی هستند.

آشنایی بیشتر با سردرد

فهرست مطالب

سردرد؟

آشنایی بیشتر با سردرد| سردرد بیشتر از اینکه خود بیماری باشد علامت یک بیماری است به همین دلیل سردرد ها باید بررسی شوند و چنانچه از نوع سردردهای خطرناک باشد باید سریعا با معاینات تخصصی توسط یک متخصص مغز و اعصاب تشخیص داده شده و مراحل درمان آغاز شود.
سردرد به معنی درد یا احساس ناراحتی در هر قسمتی از کاسه سر و یا گردن است. همیشه یک علامت است و می تواند در بسیاری از بیماریها دیده شود؛ بنابراین تشخیص عامل ایجاد کنندهسردرد مهم و ضروری است و به درمان صحیح کمک می کند.  بیشتر سردردها خوش خیم هستند مثل سردرد تنشی،میگرن با کلاستر،درد سینوس و دردهای گردن این نوع سردردها خطری برای بیمار ندارند و فقط  به خاطر مزمن بودنشان برای بیمار آزاردهنده است. مساله مهم، تشخیص صحیح علت سردردهایی است که خطرناک و نشانه یک بیماری جدی زمینه ای هستند که نیاز به بررسی و درمان فوری توسط دکتر متخصص مغز و اعصاب دارند.

هرگاه سردرد شما یکی از خصوصیات زیر را داشت حتما آن را جدی بگیرید و سریعا با متخصص  خود مشورت کنید:

1-  سردردی که شروع ناگهانی و انفجاری داشته و یا بیمار اظهار می کند ” شدیدترین سردردی است که تا به حال تجربه کرده ام” این سردردها می توانند مشابه پارگی آنوریسم و کلافه های عروقی مغز و یا خونریزی مغزی باشد و نیاز به بررسی اورژانسی توسط سی تی اسکن مغز و درمان فوری دارد، در غیر اینصورت ممکن است تهدید کننده حیات باشد.

2-  سردردی که با هر درجه از گیجی و اختلال سطح هوشیاری همراه باشد.

3-  سردردی که با تب، تهوع و استفراغ ، درد و سفتی گردن و یا علائم عمومی همراه باشد که می تواند نشانه عفونت مغز یا مننژیت باشد.

4-  سردرد همراه با فشار خون بالا

5-  سردردی که در سن بالای 50 سال شروع شود.

6-  سردردی که با اختلال بینایی یک یا دو طرفه و یا قرمزی و کاهش بینایی یک چشم همراه باشد.که می تواند نشانه التهاب عصب بینایی  باشد.

اگر به دنبال متخصص و فوق تخصص سردرد در تهران هستید، حتما به آقای دکتر بهروز امامی سر بزنید. برای اطلاع از آدرس و ساعات کاری آقای دکتر به بخش تماس با ما سایت مراجعه کنید.

اشتراگ گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *