ememai-logo-horzi
دکتر بهروز امامی

دکتر بهروز امامی

در زمینه بیماری های دستگاه تنفسی و ریوی از جمله آسم، سرطان ریه، مشکلات تنفسی، آمبولی ریه، پنومونی و سایر بیماری هایی که مرتبط با بیماری های تنفسی هستند.

آنفولانزا (آنفولانزا یک بیماری ویروسی)

فهرست مطالب

آنفولانزا یک بیماری ویروسی می باشد. این بیماری درهرسنی می تواند افراد را مبتلا سازد. از علائم آن تب ناگهانی، لرز،سردرد و درد عضلانی می باشد. بیماری تقریبا در تمام افراد مبتلا، با سرفه خشک وگلو درد همراه است.

اگرچه گاهی اوقات اکثر مردم یک سرما خوردگی شدید را با آنفولانزا اشتباه می گیرند. اما در واقع آنفولانزا شدیدتر از سرما خوردگی می باشد. آنفولانزا غالبا سبب ضعف وناخوشی کامل در فرد می گردد اما پس از ۲ تا ۷روز حال شخص بهبود می یابد. با این وجود این بیماری را باید بویژه نزد سالخوردگان و افراد مبتلا به ناراحتی های مزمن، جدی تلقی کرد.آنفولانزا یک بیماری شدیدا واگیرا دار است که از شخصی به شخص دیگر توسط سرفه و یا عطسه منتقل می گردد. علائم بیماری ۱ تا ۴ روز پس از ورود ویروس به بدن تظاهر می یابد.

برای مقابله با آنفولانزا معمولا راههای ساده ای وجود دارد. نوشیدن مایعات به مقدار زیاد، استراحت وتغذیه خوب بسیار موثر است.

(نظر عمومی درمورد پرهیز غذایی صحیح نیست) از داروهای مسکن مانند استامینوفن که  درکاهش تب ودرد موثر است، می توان استفاده نمود.
اگر شخص جوان و درسلامت کامل باشدنیازی به مشورت یا پزشک معالج خود ندارد مگر آنکه نسبت به روزهای قبل حالش بدتر شود و یا هنوز پس از یک هفته سرفه اش قطع نشده باشد.
در صورتی که فرد مبتلا از قبل نیز دچاربرخی بیماری های دیگر باشد، باید فورا پزشک معالج خود را در جریان قرار دهد.
واکسن آنفولانزا

واکسن آنفولانزا از یک نوع ویروس زنده ضعیف شده که درتخم مرغ رشد می کند، تهیه می گردد. واکسیناسیون از طریق تزریق به قسمت بالایی بازو انجام میگیرد. بزرگسالان تنها سالی یکبار به واکسیناسیون نیاز دارندکه از زمان تزریق دو هفته طول میکشد تا شخص را در مقابل آنفولانزا حفاظت نماید. کودکان زیر۱۲ سال که برای اولین بازواکسینه می شوند نیاز به ۲ بار تزریق، در فواصل ۴ تا ۶ هفته دارند. چون فصل ابتلا بیشتر در اواخر پاییز می باشد. پزشکان واکسیناسیون را در اوایل پاییز توصیه میکنند.

دکتر بهروز امامی

فوق تخصص ریه IUC و مواقبتهای ویژه از انگلستان

برای اطلاع از آدرس و ساعات کاری به بخش تماس سایت مراچعه نمایید.

نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه ارسال نمایید، و در پایان در صورت مفید بودن مطلب آنفولانزا یک بیماری ویروسی را با دیگران و شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

اشتراگ گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *