ememai-logo-horzi
sense-corona
دکتر بهروز امامی

دکتر بهروز امامی

در زمینه بیماری های دستگاه تنفسی و ریوی از جمله آسم، سرطان ریه، مشکلات تنفسی، آمبولی ریه، پنومونی و سایر بیماری هایی که مرتبط با بیماری های تنفسی هستند.

آیا حس بویایی و چشایی با ویروس کرونا مرتبط است؟

فهرست مطالب

در صورتی که حس بویایی و چشایی خود را از دست داده‌­اید، احتمال آن وجود دارد که «ناقل پنهان» ویروس کرونا باشید

  • به گفته راینولوژیست های برجسته انگلستان، از بین رفتن ناگهانی حس بویایی, که تحت عنوان «آنوسمی» یا «هایپونوسمی» شناخته می­‌شود, می‌­تواند یکی از علائم کروناویروس باشد؛ حتی اگر فرد مورد نظر، هیچگونه علائم دیگری نداشته­ باشد.
  • شواهد کره جنوبی، چین و ایتالیا نشان می­‌دهد که افراد مبتلا به COVID-19 ممکن است بدون داشتن علائم خاصی، تنها حس بویایی خود را از دست بدهند.
  • انجمن متخصصان گوش و حلق و بینی انگلستان، از مسئولان می­‌خواهد توصیه به قرنطینه خانگیِ افرادی کنند که حس بویایی یا چشایی خود را از دست داده­‌اند.
  • آن­ها معتقدند افراد جوان، بیش از دیگر افراد جامعه مستعد آن هستند که بدون داشتن علائم شایعی نظیر تب و سرفه، ناقل بیماری باشند.

بر اساس شواهد جمع­‌آوری شده توسط راینولوژیست­‌های برجسته انگلستان، هر فرد در صورت از­دست­‌دادن ناگهانی حس بویایی، ممکن است «ناقل پنهان» کروناویروس باشد؛ حتی اگر این فرد هیچ یک از دیگر علائم کرونا را نداشته باشد.

به گزارش متخصصان برجسته گوش و حلق و بینی انگلستان، یک­سوم مبتلایان کووید-19 (COVID-19) کره جنوبی، چین و ایتالیا نیز به از دست دادن حس بویایی خود اشاره کرده‌­اند.

در صورتی که حس بویایی و چشایی خود را از دست داده‌­اید، احتمال آن وجود دارد که «ناقل پنهان» ویروس کرونا باشید.


دکتر بهروز امامی

فوق تخصص ریه IUC و مواقبتهای ویژه از انگلستان

برای اطلاع از آدرس و ساعات کاری به بخش تماس سایت مراچعه نمایید.

نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه ارسال نمایید، و در پایان در صورت مفید بودن مطلب را با دیگران و شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

اشتراگ گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *