ememai-logo-horzi
دکتر بهروز امامی

دکتر بهروز امامی

در زمینه بیماری های دستگاه تنفسی و ریوی از جمله آسم، سرطان ریه، مشکلات تنفسی، آمبولی ریه، پنومونی و سایر بیماری هایی که مرتبط با بیماری های تنفسی هستند.

بیوپسی مغز استخوان + فیلم انجام

فهرست مطالب

بیوپسی مغز استخوان

بیوپسی یعنی گرفتن نمونه از یک بافت موجود زنده. بیوپسی مغز استخوان نیز مانند بقیه بیوپسی های اندام بدن، تکه ای از این ناحیه به عنوان نمونه برداشته می شود و به آزمایشگاه فرستاده می شود.
مغز استخوان بافتی نرم و متخلخل (اسفنجی) و مایع است که در داخل برخی از استخوان های بزرگ متصل به تنه بدن می باشد. مغز استخوان پر از سلول های بنیادی است که سلول های قرمز خون، سلول های سفید خون و پلاکت ها را می سازند. نمونه را زیر میکروسکوپ از نظر وجود سلول های غیر طبیعی بررسی می کنند. آسپیراسیون مغز استخوان نیز به معنای برداشتن مقداری از مایع مغز استخوان می باشد.

دلایل انجام:

کم‌خونی،اختلالات مغز استخوان مانند سندرم میلودیسپلاستیک و میلوفیبروز ،شرایطی که تعداد گلبول‌های خون بیش از اندازه کم یا زیاد باشند مانند لکوپنی، لکوسیتوز، ترومبوسیتوپنی، ترومبوسیتوز، پان‌سیتوپنی و پلی‌سیتمی. سرطان‌های خون یا مغز استخوان شامل لوسمی، لنفوما و مولتیپل‌میلوما ، سرطان‌هایی که از نواحی دیگر گسترش یافته‌اند مانند سرطان پستان به مغز استخوان، هموکروماتوز، عفونت‌ها وبعضی بیماری های متابولیک یا مادرزادی استخوان.
جواب بیوپسی طی ۱۰ تا ۱۴ روز آماده می شود.

انجام بیوپسی مغز استخوان توسط دکتر بهروز امامی

https://www.instagram.com/tv/B6izvhoFQTs/?utm_source=ig_web_copy_link

دکتر بهروز امامی

فوق تخصص ریه IUC و مواقبتهای ویژه از انگلستان

برای اطلاع از آدرس و ساعات کاری به بخش تماس سایت مراچعه نمایید.

نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه ارسال نمایید، و در پایان در صورت مفید بودن مطلب را با دیگران و شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

اشتراگ گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *