ememai-logo-horzi
دکتر بهروز امامی

دکتر بهروز امامی

در زمینه بیماری های دستگاه تنفسی و ریوی از جمله آسم، سرطان ریه، مشکلات تنفسی، آمبولی ریه، پنومونی و سایر بیماری هایی که مرتبط با بیماری های تنفسی هستند.

تشخیص سرطان ریه توسط برداشتن بافت ریه

فهرست مطالب

تشخیص سرطان ریه توسط برداشتن بافت ریه

نمونه برداری از تومور ریه:

اگرچه آزمایش مخاط یا مایع ریوی کاملاً سلول‌های سرطانی پیشرفته را نشان می‌دهد، تشخیص سرطان ریه معمولاً توسط برداشتن بافت ریه (بیوپسی ریه) انجام می‌شود. که در طی آن بیهوشی خفیفی به بیمار داده می‌شود و پزشک از طریق بینی یا راه‌های تنفسی یک نوار باریک را به سمت تومور هدایت می‌کند و یک نمونه کوچک از بافت برداشته می‌شود. این کار برونکوسکوپی نامیده می‌شود. این روش برای تومورهای نزدیک مرکز ریه مفید است.
اگر بیوپسی ریه سرطان را تشخیص داد، آزمایش‌های دیگری نوع سرطان و میزان پیشروی آن را تشخیص خواهد داد. غدد لنفاوی مجاور توسط مدیاستینوسکوپی آزمایش می‌شود. همچنین تصویربرداری‌هایی مثل سی تی اسکن، PET اسکن، اسکن استخوان یا ام آر آی و یا سی تی اسکن مغز می‌تواند سرطان در نقاط دیگر را مشخص کند.

دکتر بهروز امامی

فوق تخصص ریه IUC و مواقبتهای ویژه از انگلستان

برای اطلاع از آدرس و ساعات کاری به بخش تماس سایت مراچعه نمایید.

نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه ارسال نمایید، و در پایان در صورت مفید بودن مطلب نمونه برداری از تومور ریه را با دیگران و شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

اشتراگ گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *