ememai-logo-horzi
دکتر بهروز امامی

دکتر بهروز امامی

در زمینه بیماری های دستگاه تنفسی و ریوی از جمله آسم، سرطان ریه، مشکلات تنفسی، آمبولی ریه، پنومونی و سایر بیماری هایی که مرتبط با بیماری های تنفسی هستند.

تیروئید و سردرد

فهرست مطالب

تیروئید و سردرد

اگر شما از سردرد رنج‌ می برید اطمینان حاصل کنید که مبتلا به اختلال کارکرد تیروئید نیستید.
مطالعات‌نشان داده اند که کم کاری تیروئید در بیماران مبتلا به سردرد ۲۱ درصد شایعتر است و این میزان در بیماران مبتلا به میگرن به ۴۱ درصد می رسد.بنابراین در صورت ابتلا به سردرد بخصوص میگرن با مراجعه به متخصص خود از عملکرد غده تیروئید خود اطمینان حاصل کنید.

آیا از ارتباط میگرن با مشکلات مربوط به تیروئید اطلاعی دارید و میدانید چگونه می توانیم از بروز سردردهای میگرنی ناشی از تیروئیدیت پیشگیری کنیم?

کم کاری تیروئید یکی از عوامل مهم بروز سردرد مزمن می باشد نوسانات خُلقی، افزایش وزن، ریزش مو و بسیاری موارد دیگر ناشی از اختلالات غده تیروئید در بدن ایجاد می شوند .

توضیحات بیشتر در این باره را در ادامه مطلب برایتان آورده ایم .

بررسی‌ها نشان می‌دهد افراد مبتلا به میگرن و دیگر انواع سردردها بیشتر با احتمال ابتلا به بیماری کم‌کاری تیروئید مواجه هستند. به گزارش ایسنا، کم‌کاری تیروئید زمانی رخ می‌دهد که بدن میزان کافی از هورمون تیروئید را تولید نمی‌کند. این بیماری باعث می‌شود فرد دچار تغییرات و نوسانات خُلقی، افزایش وزن، ریزش مو، احساس خستگی، یبوست و دوره‌های نامنظم قاعدگی شود. گروهی از محققان دانشکده پزشکی دانشگاه سینسینتی آمریکا به مطالعه روی بیش از ۸۴۰۰ نفر پرداختند و این افراد برای مدت زمان ۲۰ سال تحت کنترل پزشکی قرار گرفتند.

به گفته محققان افرادی که سابقه اختلال‌های سردردی داشتند ۲۱ درصد بیشتر در معرض ابتلا به کم‌کاری تیروئید بودند و در مبتلایان به میگرن احتمال بروز این بیماری ۴۱ درصد بیشتر بوده است. یافته‌ها حاکی از آن است که مبتلایان به میگرن بیشتر به کم کاری تیروئید مبتلا می‌شوند هر چند در این بررسی تایید نشد که یکی از این بیماری‌ها عامل بروز دیگری است. کم‌کاری تیروئید به ندرت زندگی فرد را به خطر می‌اندازد اما در صورتیکه بیمار تحت درمان قرار نگیرد کیفیت زندگی‌اش را از دست می‌دهد. به گزارش هلث دی نیوز، محققان آمریکایی در این بررسی به چگونگی ارتباط سردردها با کم کاری تیروئید اشاره نکرده‌اند.

برای اطلاع از آدرس و ساعات کاری آقای دکتر بهروز امامی فوق تخصص بیماری های سردرد به بخش تماس با ما سایت مراجعه کنید.

اشتراگ گذاری

2 دیدگاه دربارهٔ «تیروئید و سردرد»

  1. سلام آقای دکتر من سه سال پیش حافظه کوتاه مدت خودم را از دست دادم و در عرض ۵۰ روز کاملا خوب شدم و از آن مدت سر دردی در من پیدا شد که امانم را بریده هر روز در وقت مشخصی می گیره و نیم ساعت یا یک ساعت طول می کشه یک طرف سرم تا پشت گردن را احاطه می کنه بعضی وقتا هم دو سه بار در روز اتفاق میفته من کم کاری تیروئید دارم و هر روز امپرازول مصرف می کنم

  2. سلام وعرض ادب من ۴۷ سالمه وحدود ۵ ساله پرید نمیشوم وحدود ۲ ساله کم کاری تیروئید دارم وشکل الان من بی خوابی وکم خوابی وسردردهای شدید وگرکرفتگی هستشکه ۴ ساله وبرای من غیر قابل تحمل شده قرص تیروئید ۵۰ میل هم میخورم حدود ۲ ماه خوب خوب شدم ولی الان دوباره شدت گرفته لطفا من را راهنمایی کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *