ememai-logo-horzi
Treatment-of-aneurysms
دکتر بهروز امامی

دکتر بهروز امامی

در زمینه بیماری های دستگاه تنفسی و ریوی از جمله آسم، سرطان ریه، مشکلات تنفسی، آمبولی ریه، پنومونی و سایر بیماری هایی که مرتبط با بیماری های تنفسی هستند.

درمان آنوریسم مغزی پاره شده

فهرست مطالب

درمان برای آنوریسم مغزی پاره شده

دو روش درمان مشترک برای آنوریسم مغزی پاره شده وجود دارد. :

گیره آنوریسم

گیره گذاری با عمل جراحی یک روش برای درمان آنوریسم است- که مانند یک بالون دور یک دیواره شریان قرار می‌گیرد. همانطور که آنوریسم رشد می‌کند، می‌تواند آنقدر نازک شود که آن را دچار نشت یا پارگی کند، و خون را به فضاهای اطراف مغز آزاد می‌کند. یک جراح مغز استخوان جمجمه را باز می‌کند و یک گیره کوچک در گردن آنوریسم قرار می‌دهد تا مانع از خونریزی آنوریسم شود.

فنر آندوسکوپی

گیره گذاشتن با روش جراحی یا فنر آندوسکوپی و یا دایورتور جریان را می‌توان برای خنثی کردن آنوریسم مغز پاره شده استفاده کرد و از پاره شدن آن در آینده جلوگیری کرد. با این حال، در برخی از آنوریسم‌های پاره نشده، خطرات شناخته شده این روش‌ها ممکن است بیشتر باشد.یک متخصص مغز و اعصاب، با همکاری یک جراح مغز و اعصاب و یا متخصص نورورادیولوژیست، می‌تواند به شما در تعیین اینکه آیا درمان برای شما مفید است یا خیر، کمک کند.عواملی که برای در نظر گرفتن توصیه‌های درمانی مهم هستند، عبارتند از:

  • اندازه، محل و ظاهر کلی آنوریسم
  • سن شما و سلامت عمومی
  • سابقه خانوادگی آنوریسم پاره شده
  • عوامل مادرزادی که خطر آنوریسم پاره شده را افزایش می‌دهند.

اگر فشار خون بالا دارید، با پزشک خود در مورد دارویی که مصرف می‌کنید اطلاع دهید. اگر یک آنوریسم مغزی دارید، کنترل مناسب فشار خون ممکن است خطر پارگی را کاهش دهد.علاوه بر این، اگر شما سیگار می‌کشید، با پزشک خود در مورد استراتژی‌هایی که برای ترک سیگار وجود دارد، صحبت کنید زیرا سیگار کشیدن یک عامل خطرساز برای تشکیل، رشد و پارگی آنوریسم است.

فنر اندواسکولار یک روش کمتر تهاجمی است نسبت به روش جراحی قبلی. جراح یک لوله پلاستیکی توخالی (سوند) را به یک شریان، معمولا در کشاله ران وارد می‌کند و آن را از طریق بدن شما به آنوریسم پیوند می‌دهد.او سپس از یک سیم راهنمای استفاده می‌کند تا سیم پلاتین نرمی را از طریق سوند به داخل آنوریسم بفرستد. سیم در داخل آنوریسم میچرخد، جریان خون را مختل می کند و اساسا آنوریسم را از شریان جدا می کند.
هر دو روش ذکر شده، خطرات احتمالی، به ویژه خونریزی مغزی یا از دست دادن جریان خون به مغز را دارند. فنر اندوسکولار کمتر تهاجمی است و ممکن است در ابتدا بهتر باشد، اما ممکن است در آینده به دلیل باز شدن مجدد آنوریسم، نیاز به انجام عمل مجدد وجود داشته باشد.

دایورترهای جریان

درمان‌های جدیدتر برای آنوریسم مغز شامل دایورترهای جریان، ایمپلنت‌های استیل، لوله‌ای مانند است که با جابجایی جریان خون از کیسه آنوریسم، عمل می‌کنند. این دایورتر، جریان خون را درون آنوریسم متوقف می‌کند و بنابراین بدن را تشویق می‌کند تا محل درمان را بهبود بخشد، و باعث تشویق بازسازی سرخرگ می‌شود. دایورتر جریان، ممکن است برای آنوریسم‌های بزرگ‌تر مفید باشد و در صورتی که گزینه‌های درمانی قابل استفاده نیست.بهترین روش درمانی بر اساس نظر متخصص نورو رادیولوژیست شما، به همراه متخصص مغز و اعصاب، بر اساس اندازه، محل و ظاهر کلی آنوریسم مغز شما، و همچنین توانایی شما برای انجام یک عمل و سایر عوامل دیگر، توصیه شود.


دکتر بهروز امامی

فوق تخصص ریه IUC و مواقبتهای ویژه از انگلستان

آشنایی بیشتر با آنوریسم های مغزی

برای اطلاع از آدرس و ساعات کاری به بخش تماس سایت مراچعه نمایید.

نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه ارسال نمایید، و در پایان در صورت مفید بودن مطلب را با دیگران و شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

اشتراگ گذاری

1 دیدگاه دربارهٔ «درمان آنوریسم مغزی پاره شده»

  1. آنوریسم بدون پارگی دارم نمیخوام آنژیو یا اندو اسکولار انجام بشه آیا با دارو گرفتن ممکنه درمان بشم ؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *