ememai-logo-horzi
دکتر بهروز امامی

دکتر بهروز امامی

در زمینه بیماری های دستگاه تنفسی و ریوی از جمله آسم، سرطان ریه، مشکلات تنفسی، آمبولی ریه، پنومونی و سایر بیماری هایی که مرتبط با بیماری های تنفسی هستند.

دلایل سردرد خود را بشناسید

فهرست مطالب

دلایل سردرد  | برخی افراد در دوره خاصی از زندگی خود سردرد شدید را تجربه می‌کنند و برخی دیگر دچار سردردهای گاه و بی‌گاه می‌شوند؛ هر کسی ممکن است دچار سردرد شود و هیچ تفاوتی ندارد که چه سنی، چه نژادی یا چه جنسیتی داشته باشد.

انواع سردردها

تشخیص علت سردرد همیشه راحت نیست؛ با این حال با توجه به زندگی روزمره ما ۶ علت عمده برای انواع سردرد از جمله سردرد خوشه‌ای، سردرد سینوسی (سینوزیت)، سردرد میگرنی و سردرد تنشی توسط متخصصین مشخص شده است.

دلایل سردرد خود را بشناسید

علت سردرد اولیه

سردرد اولیه ممکن است به دلیل عوامل  خوش خیم پدید آید، اما به مرور می‌تواند به ناتوانی‌های جدی نیز منجر شود. سردرد‌های خوش خیمدر سه گروه قرار می‌گیرند: سردرد‌های تنشی، میگرن، و سردرد خوشه‌ای.

میگرن

میگرن نوعی اختلال با حملات مکرر سردرد همراه است؛ درد میگرن را نوعی تپیدن و زق زق کردن توصیف می‌کنند که معمولا در یک طرف سر ایجاد می‌شود. میگرن معمولا با تهوع، استفراغ و حساسیت به نور و صدا همراه است. علائم اولیه ممکن است یک یا دو روز قبل از حمله میگرن روی دهند. این علائم عبارتند از یبوست یا اسهال، تغییرات خلقی، تغییر در اشتها از جمله میل به غذا، مشکلات تمرکز، سرد شدن دست و پا، افزایش تشنگی، تکرر ادرار و خمیازه مداوم.

سردرد خوشه‌ای

سردرد خوشه‌ای نوعی اختلال نادر است که از هر ۱۰۰۰ نفر، حدود ۱ تا ۲ نفر به آن مبتلا می‌شوند.
این سردرد اغلب باعث بروز درد شدید در یک طرف سر، چشم، شقیقه یا پیشانی می‌شود و ممکن است به سرعت و بدون هشدار شروع شود. این درد بسیار شدید بوده، اما معمولا بیشتر از ۱ تا ۲ ساعت طول نمی‌کشد.
سردرد خوشه‌ای حداقل یک مورد از علائم زیر را خواهد داشت:
قرمز شدن چشم و آبریزش چشم
تورم پلک چشم
کوچک شدن یکی از مردمک‌های چشم
تعرق صورت
گرفتگی با آبریزش بینی
افرادی که سیگار می‌کشند، بیشتر در معرض ابتلا به سردرد خوشه‌ای قرار دارند؛ حملات سردرد خوشه‌ای گاهی اوقات ممکن است به علت نوشیدن الکل یا استشمام بویی قوی مانند عطر، رنگ یا بنزین، تحریک شود.

از همراهی شما در سایت دکتر بهروز امامی فوق تخصص ریه ICU نهایت تشکر رو داریم.

برای ارتباط با دکتر و گرفتن نوبت به بخش تماس با ما سایت مراجعه کنید.

 

اشتراگ گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *