ememai-logo-horzi
دکتر بهروز امامی

دکتر بهروز امامی

در زمینه بیماری های دستگاه تنفسی و ریوی از جمله آسم، سرطان ریه، مشکلات تنفسی، آمبولی ریه، پنومونی و سایر بیماری هایی که مرتبط با بیماری های تنفسی هستند.

مراقبت از پگ معده قبل از جایگذاری

فهرست مطالب

مراقبت از پگ معده قبل از جایگذاری

هفتــه قبــل از موعــد گذاشــتن پــگ از مصــرف آسپرین و رقیق کننده خون خودداری شود .

از ۸ ساعت قبل ، از خوردن و آشامیدن پرهیز شود.

در صورتی که بیمار شما دندان مصـنوعی دارد آن را قبل از عمل خارج نمایید.

مراقبت از پگ معده بعد از جایگذاری

باید به درجه بندی روی لوله دقت شـود تـا جابجـا شدن لوله به داخل معده یا خارج از آن از نظر پنهـان نماند قبل از شروع تغذیه ی روزانه ، لوله باید ۳۶۰ درجه بـه چپ و راست چرخانده شود تا از چرخش راحت لوله و عدم چسبندگی اطمینان حاصل شود
تغذیه:

با مشورت کارشناس تغذیه برای بیمـار خـود غذای میکس شده ی کم شیرین ، پر پروتئین و پر کالری مصرف کنید. وعده های غـذایی مختصـر و متعـدد (هـر ۳سـاعت به میزان توصیه شده) توصیه میشود

از مصرف مایعات به همراه غذا اجتناب کنید

قبل از هر بار تغذیه غذای باقیمانده در معده را با استفاده از سرنگ کشیده و اندازه گیری کنید، اگر حجم آن بیش از ۱۰۰ میلی لیتر بود بیمار را یک نوبت تغذیه نکنید و در صورت تکرار به پزشک اطلاع دهید.

در طی تغذیه و یک سـاعت پـس از آن بیمـار را بـه حالت نیمه نشسته بنشانید تا از ریفلاکس مری یا برگشت مواد به داخل پگ جلوگیری شود .

پزشک ممکن است از شما بخواهد فشار داخل شـکم بیمار را از طریق خروج هـوا قبـل و بعـد از غـذا دهی کاهش دهید ، برای کاهش فشار ، درِ لولـه را بـه مـدتی که پزشک تجویز کرده است باز نگهدارید

بهتر است مایع آماده شـده بـراى تغذیـه بـا نیـروى جاذبه به تدریج درون معده برود. دادن سریع غذا از طریق لوله باعث افزایش ریفلاکس(بازگشت غذا) معده به مرى میشود.
لوله گاستروستومی را در دسترس بیمار قرار ندهید.در صورت بیقرار بودن میتواند منجر به کشیده شدن و در نتیجه صدمه و خونریزی شود.

دکتر بهروز امامی

فوق تخصص ریه IUC و مواقبتهای ویژه از انگلستان

برای اطلاع از آدرس و ساعات کاری به بخش تماس سایت مراچعه نمایید.

نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه ارسال نمایید، و در پایان در صورت مفید بودن مطلب را با دیگران و شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

اشتراگ گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *