ememai-logo-horzi
دکتر بهروز امامی

دکتر بهروز امامی

در زمینه بیماری های دستگاه تنفسی و ریوی از جمله آسم، سرطان ریه، مشکلات تنفسی، آمبولی ریه، پنومونی و سایر بیماری هایی که مرتبط با بیماری های تنفسی هستند.

پیشگیری و درمان بیماری als

فهرست مطالب

در این مقاله از سایت دکتر بهروز امامی فوق تخصص ریه IUC و مواقبتهای ویژه از انگلستان به بررسی موضوع:

پیشگیری و درمان بیماری als

پرداخته ایم، بهتون پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مطلب آموزشی را مطالعه نمایید.

بیماری als درمان قطعی ندارد. درمان‌های فعلی با هدف کم‌کردن نشانه‌ها، جلوگیری از مشکلات غیرضروری و کاهش سرعت پیشرفت بیماری انجام می‌شوند.

ای‌ال‌اس می‌تواند باعث طیفی از تغییرات جسمی، ذهنی و اجتماعی شود، بنابراین اغلب گروهی از متخصصان به بیماران کمک می‌کنند تا نشانه‌های بیماری‌شان را کنترل کنند، کیفیت زندگی‌شان را بهبود ببخشند و سال‌های بیشتری عمر کنند.

اداره‌ی موادغذایی و دارویی ایالات متحده‌ی آمریکا (FDA) در سال ۱۹۹۵ ریلوزول (Riluzole) را به‌عنوان درمانی برای بیماری als تایید کرد. به‌نظر می‌رسد ریلوزول روند پیشرفت این بیماری را کُند می‌کند. احتمالا سطح گلوتامات بدن را کاهش می‌دهد. گلوتامات اکسیتوتوکسینی است که با آسیب نورون‌ها ارتباط دارد.

در می سال ۲۰۱۷، رادیکاوا (Radicava) هم برای درمان بیماری als تأیید شد. رادیکاوا کاهش عملکرد جسمی در فرد مبتلا را تا یک‌سوم کاهش می‌دهد.

چندین پروژه‌ی تحقیقاتی مشغول بررسی راه‌هایی برای استفاده از داروهای جدید و موجود برای درمان جنبه‌های مختلف بیماری als هستند. پزشکان می‌توانند داروهایی هم برای درمان نشانه‌های مختلف این بیماری تجویز کنند.

پیشگیری و درمان بیماری als


دکتر بهروز امامی

فوق تخصص ریه IUC و مواقبتهای ویژه از انگلستان

برای اطلاع از آدرس و ساعات کاری به بخش تماس سایت مراچعه نمایید.

اشتراگ گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *