ememai-logo-horzi
دکتر بهروز امامی

دکتر بهروز امامی

در زمینه بیماری های دستگاه تنفسی و ریوی از جمله آسم، سرطان ریه، مشکلات تنفسی، آمبولی ریه، پنومونی و سایر بیماری هایی که مرتبط با بیماری های تنفسی هستند.

چرا عفونت های تنفسی در مبتلایان به دیابت کشنده تر است؟!

فهرست مطالب

چرا عفونت های تنفسی در مبتلایان به دیابت کشنده تر است؟!

از آنجایی که سندرم تنفسی خاورمیانه coronavirus (MERS-CoV) برای اولین بار در سال ۲۰۱۲ در عربستان سعودی ظهور کرد ، بیش از ۲۴۰۰ مورد عفونت تأیید شده وجود داشته است که منجر به مرگ بیش از ۸۰۰ نفر شده است که میزان تلفات نگران کننده ۳۵ درصد است. به همین دلیل،محققان مایل به شناسایی هرگونه عوامل خطرزا در ایجاد بیماری شدید یا کشنده هستند.شواهد بالینی فعلی به دیابت به عنوان یک عامل خطر مهم علاوه بر سایر بیماری های مزمن از جمله بیماری کلیه،بیماری قلبی و بیماری ریه اشاره دارد.

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند (UMSOM) و دانشکده پزشکی دانشگاه جانز هاپکینز در یک مطالعه جدی، که در اوایل این هفته در ژورنال تحقیقات بین المللی بالینی منتشر شد،نشان دادند که چگونه دیابت در مرگ و میر ناشی از عفونت MERS-CoV،منتشر می شود،و این یافته می تواند روشن کند که چرا سایر بیماری های تنفسی مانند آنفولانزا یا ذات الریه ممکن است به بیماران دیابت شدیدتر وارد شود.

آنها ارتباط بین دیابت و MERS-CoV را در یک مدل موش بررسی کردند و دریافتند که اگرچه ویروس در موش های دیابتی به آسانی در مقایسه با گروه کنترل سالم تکرار نمی شود،اما موش های دیابتی یک پاسخ التهابی با تأخیر و طولانی در ریه ها نشان دادند.موش های دیابتی دارای سطح پایین سیتوکینهای التهابی و ماکروفاژهای التهابی کمتر و سلولهای T بودند.این نشان می دهد که شدت عفونت MERS-CoV در بیماران مبتلا به دیابت احتمالاً به دلیل نقص در پاسخ بدن به عفونت بوده است.

دکتر ماتیو فریمن،استادیار میکروبیولوژی و ایمونولوژی که نویسنده مربوط به این مطالعه است گفت:

“درک چگونگی کمک به دیابت در شدت بیماری به دنبال عفونت MERS-CoV در این زمینه بسیار حیاتی است،قدم بعدی ما این است که تعیین کنیم چه چیزی باعث تغییر پاسخ ایمنی در افراد دیابتی و چگونگی معکوس کردن این اثرات با روش های درمانی برای معالجه بیماران می شود. “

تحقیقات پیگیری همچنین می تواند بررسی کند که آیا ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی باید تلاش خود را برای مدیریت و تثبیت سطح گلوکز در بیماران مبتلا به دیابت که دارای عفونت تنفسی خطرناک هستند،مضاعف کند و آیا مدیریت بهتر به کاهش اثرات این عفونت ها کمک می کند یا خیر.

دکتر دین آلبرت ریچه که همچنین معاون اجرایی رئیس جمهور در امور پزشکی است گفت:

“این یک یافته مهم برای بیماران دیابتی و پزشکانی است که آنها را درمان می کنند،ما مدت هاست که می دانیم بیماران دیابتی با ابتلا به یک بیماری عفونی جدی پیامدهای بدتری دارند،اما این بینش جدید در مورد عملکرد سیستم ایمنی می تواند راه را برای درمان های بهتر هموار کند. “

دکتر بهروز امامی

فوق تخصص ریه IUC و مواقبتهای ویژه از انگلستان

بهترین متخصص میگرن

برای اطلاع از آدرس و ساعات کاری به بخش تماس سایت مراچعه نمایید.

نظرات و پیشنهادات خود را در بخش دیدگاه ارسال نمایید، و در پایان در صورت مفید بودن مطلب  عفونت های تنفسی در مبتلایان به دیابت را با دیگران و شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

اشتراگ گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *