ememai-logo-horzi
دکتر بهروز امامی

دکتر بهروز امامی

در زمینه بیماری های دستگاه تنفسی و ریوی از جمله آسم، سرطان ریه، مشکلات تنفسی، آمبولی ریه، پنومونی و سایر بیماری هایی که مرتبط با بیماری های تنفسی هستند.

6 راه حل برای درمان انواع سردرد

فهرست مطالب

6 راه حل برای درمان سردرد های آزاردهنده 

در این مقاله به شما 6 راه حل برای کنرل و درمان سردرد های آزاردهنده اشاره می کنیم با ما همراه باشید : 

1 –  شناسایی محرک های سردرد

اگر می توانید بررسی کنید متداول ترین محرک های سردردتان چه چیزهایی است تا بتوانید پیش از شروع سردرد آن را متوقف سازید. دفترچه یادداشتی برای خودتان تهیه کنید و شروع سردرد و غذاهایی که در آن روز مصرف کرده اید، وقایع استرس زا، تغییرات آب و هوا و فعالیت بدنی را در آن بنویسید.
هر زمانی که سردردتان شروع شد، زمان شروع و توقف آن را یادداشت کنید. این کار کمک می کند روند سردرد خود را پیدا کنید و بتوانید از محرک های آن دوری کنید.

 

2 –  کنترل استرس

بسیاری از افراد سردردهای تنشی یا میگرنی خود را با روش های آرام سازی خود کنترل می کنند. اگرچه نمی توانید جلوی وقایع استرس زا را بگیرید، اما می توانید واکنش خود را به آنها تغییر دهید.
می توانید روش هایی مانند ماساژ را امتحان کنید تا ببینید کدام برایتان موثرتر است.

 

3 – تحرک بدنی داشته باشید .

ورزش با شدت متوسط روی آرام شدن استرس تاثیر بسزایی می گذارد. راه رفتن بسیار خوب است و تا حد زیادی جلوی سردردهای تنشی را می گیرد.
وقتی راه می روید، حرکت دست های شما کمک می کند عضلات گردن و شانه ها شل شوند و این به مقابله با برخی سردردها کمک می کند.


بیشتر بخوایند : کم آبی یکی از علتهای مهم سردرد


4 – برنامه غذایی منظمی داشته باشید

در طول روز وعده های غذایی منظم و متعادل مصرف کنید. این کار به حفظ سطح قند خون کمک کرده و مانع از سردرد ناشی از تغییرات قند خون می شود.
سعی کنید از وعده ها و میان وعده هایی استفاده کنید که پروتئین و کربوهیدرات های پیچیده را در اختیار بدنتان قرار می دهند مانند کره بادام زمینی بر روی نان سبوس دار، سینه مرغ در کنار برنج قهوه ای و از این قبیل.
آب و مایعات کافی در طول روز بنوشید. کم آبی بدن خود عامل محرک سردرد است.

درمان انواع سردرد
درمان انواع سردرد

5 –  فیزیوتراپی

فیزیوتراپی ترکیبی از ورزش و آموزش است که برای کاهش درد و بهبود حرکت ارائه می شود. اگر دچار سردرد تنشی می شوید، فیزیوتراپی به شل شدن عضلات گردن کمک کرده و به شما یاد می دهد عادت های جدیدی را برای حالت بدنی مناسب یاد بگیرید.

 

6 –  داروها

داروهای مسکن مانند استامینوفن و ایبوپروفن می توانند برای مقابله با بسیاری از سردردها مفید باشند. فقط یادتان باشد که از مصرف مداوم این داروها اجتناب کنید، چون این کار می تواند منجر به بروز سردردهای ناشی از دوز بالای دارو یا سردردهای بازگشتی (rebound) شود. همین که تاثیر دارو در بدن از بین می رود، درد ناشی از سردرد بازگشتی برمی گردد.


آشنایی بیشتر با سردرد

اشتراگ گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *