ememai-logo-horzi
دکتر بهروز امامی

دکتر بهروز امامی

در زمینه بیماری های دستگاه تنفسی و ریوی از جمله آسم، سرطان ریه، مشکلات تنفسی، آمبولی ریه، پنومونی و سایر بیماری هایی که مرتبط با بیماری های تنفسی هستند.

دلایل و نشانه های سینوزیت بارداری

فهرست مطالب

علائم سینوزیت در بارداری

سینوزیت بارداری و همراه با علائم خود بارداری می تواند باعث عوارض جدی برای بدن شود. در حال حاضر راه های زیادی برای درمان سینوزیت و عفونت های ناشی از آن در بارداری وجود دارد که در زیر به برخی از درمان های سینوزیت در بارداری اشاره شده است.

عفونت سینوسی می تواند در هریک از سه ماهه اول بارداری، سه ماهه دوم بارداری یا سه ماهه سوم  ایجاد شود. سینوزیت یک عفونت و التهاب در مجاری سینوس هاست که در واقع حفره های پر از هوایی هستند که در اطراف صورت و بینی شما وجود دارند.

عفونت سینوسی در بارداری می تواند نشانه های مختلفی داشته باشد از جمله:

  • خشک شدن مخاط بینی
  • گرفتگی بینی
  • درد و فشار در اطراف صورت
  • گلو درد
  • سردرد
  • تب
  • سرفه

 این علائم می تواند نگران کننده باشد، اما راه های زیادی برای درمان و جلوگیری از عفونت سینوزیت در این دوران وجود دارد.


سینوزیت چیست ؟ 


"دلایل

علل عفونت سینوسی در دوران بارداری

علائم عفونت سینوسی می تواند شرایط دیگری مانند آلرژی و سرماخوردگی را ایجاد کند. عفونت حاد می تواند تا چهار هفته طول بکشد، در حالی که عفونت مزمن می تواند بیش از 12 هفته نیز طول بکشد. سینوزیت در دوران بارداری با عفونت ویروسی، باکتری یا قارچی ایجاد می شود.

در بعضی موارد، عفونت سینوزیت منجر به سردرد می شود. اگر از حساسیت و آلرژی رنج می برید، در معرض خطر بیشتر برای عفونت سینوسی هستید. در هر دو حالت، مخاط ممکن است حفره های سینوسی را مسدود کند و باعث تورم و التهاب شود. این مساله می تواند منجر به سینوزیت شود.

عفونت سینوسی علائم ناخوشایندی را ایجاد می کند و می تواند در حین بارداری حال شما را بدتر کند.


 

اشتراگ گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *