ememai-logo-horzi
دکتر بهروز امامی

دکتر بهروز امامی

در زمینه بیماری های دستگاه تنفسی و ریوی از جمله آسم، سرطان ریه، مشکلات تنفسی، آمبولی ریه، پنومونی و سایر بیماری هایی که مرتبط با بیماری های تنفسی هستند.

مراقبت های جامعه و شخصی در برابر کرونا ویروس

فهرست مطالب

مراقبت های جامعه در قبال شیوع ویروس کرونا 

کرونا ویروس ها پاتوژن مشترک بین انسان و حیوانات هستند و باعث یک سوم عفونت های بالای ریوی در بزرگسالان و احتمالا نقش مهمی در عفونت های شدید ریوی دارند. سندروم تنفسی حاد که در انگلیسی به سارس معروف است و در خاور میانه سندروم مرس ایجاد می کند از بیماری های معروف هستند. کوید نوزده باعث ایجاد سارس – کو وی دو می شود. در حالی که فهمیدن کوید نوزده در حال بیشتر شدن هست مطلب زیر کامل ترین گزارش بیماری ناشی از این ویروس است که تا کنون منتشر شده است.

اوج این بیماری ابتدا در چین در اواخر ژانویه یا اوایل فوریه 2020 گزارش شد. جالب این است که ایران با وجود رابطه ی گسترده با چین باید در اوج بیماری در چین تمام راه های ارتباطی با چین را می بست و پروازها لغو میشدند که نشد. پیرو آن کره ی جنوبی – ایتالیا – ایران و ژاپن ابتدا و در نهایت آمریکا و تمام اروپا هم درگیر این ویروس شدند.

تجربه در سنگاپور نشان داده است که با ضدعفونی کردن معابر عمومی و سطوح در سطح شهر ویروس ها از بین می روند. در صورتی که این کار انجام نشود ممکن است ویروس بین شش تا نه روز روی سطوح بماند.

مراقبت های شخصی در برابر کرونا ویروس
مراقبت های شخصی در برابر کرونا ویروس

مراقبت های شخصی

بعد از ارتباط با مردم باید دست ها کاملا شسته شود و با الکل شصت درصد ضدعفونی گردد. همچنین باید جلوی عطسه و سرفه را بپوشانید و به صورت و چشم ها و دهان و بینی دست نزنید. از محیط ها پر جمعیت حذر کنید و وسایل و سطوحی که مرتبا تماس دارید شست و شو و ضدعفونی نمایید. می بایست#در خانه بمانید و غیر از موارد ضروری از خانه خارج نشوید.

زنان باردار

  • خوشبختانه این ویروس از زن باردار به جنین منتقل نمی شود و در کل پیشگیری – تشخیص و درمان در خصوص زنان باردار مانند سایر افراد است.
  • مادران هنگام شیردهی باید مراقبت های کامل ایمنی جهت جلوگیری از پخش و انتقال بزاق – سرف – عطسه و غیره را انجام دهند در غیر این صورت نباید شیردهی انجام دهند.

توصیه های بهداشت جهانی در رابطه با کرونا ویروس

اشتراگ گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *