ememai-logo-horzi
دکتر بهروز امامی

دکتر بهروز امامی

در زمینه بیماری های دستگاه تنفسی و ریوی از جمله آسم، سرطان ریه، مشکلات تنفسی، آمبولی ریه، پنومونی و سایر بیماری هایی که مرتبط با بیماری های تنفسی هستند.

آیا پرش عضلات نشانه ابتلا به بیماری ای.ال.اس

فهرست مطالب

ارتباط پرش عضلات با بیماری ای.ال.اس

بسیاری از افرادی که دچار پرش عضلات می شوند، می ترسند که به بیماری ای.ال.اس مبتلا شده باشند. برای اینکه این بیماری اغلب با این علامت همراه است. آیا پرش مداوم و زیاد عضلات بطور روزانه می تواند علامت شروع بیماری ای.ال.اس. باشد؟

پاسخ: پرش عضلات بسیار رخ می دهد. به ویژه هنگامی که مردم بیش از حد قهوه می نوشند، و یا دچار استرس زیاد باشند یا به اندازه کافی نخوابیده باشند. آیا این به نظرتان آشنا است؟ وقتی مردم یک چنین علامتی مانند پرش ماهیچه ها را در خود مشاهده میکنند، طبعا اولین کاری که می کنند مراجعه به کامپیوتر است تا ببینند “دکتر گوگل” در مورد آن چه می گوید. من خودم اخیرا این کار را انجام دادم و ۱٫٣۹۰٫۰۰۰ نتیجه، در بیست و پنج صدم ثانیه دریافت کردم.

یکی از اولین مواردی که روی صفحه کامپیوتر ظاهر شد، تعریف ویکی پدیا از کلمه فسیکولیشن یا فاسیکولاسیون (Fasciculation معادل پرش عضلات) بود که علائم آن را به بیماری ای.ال.اس. ربط می داد. در اینصورت بسیار طبیعی است که فرد دچار وحشت و نگرانی بشود. بنابراین اگر شما قبل از مراجعه به اینترنت نگران نبودید، پس از مشاوره با “دکتر گوگل” حتما وحشت زده می شوید.

اما کمی تحمل کنید. دلایل بسیاری وجود دارند که می توانند باعث پرش عضلات شوند. از جمله خستگی، اضطراب، و یا حتی گرفتگی عصب گردن. پرش ماهیچه ها و همینطور اسپاسم عضلانی که بسیار پیش می آیند می توانند در اثر خستگی زیاد یا حتی کم آبی بدن باشد.

برای نمونه وقتی بازی بسکتبال را تماشا می کنید همیشه بازیکنی را می بینید که با گرفتگی شدید عضلانی روی زمین افتاده است. علائمی مانند گرفتگی و انقباض عضلانی به خودی خود معنای زیادی ندارند، آنها بسیار معمولی و بی اهمیت هستند. برای تشخیص ای.ال.اس. باید پزشک نشانه های پیشرونده ضعف عضلات را مشاهده کند.


تشخیص بیماری als

اشتراگ گذاری

4 دیدگاه دربارهٔ «آیا پرش عضلات نشانه ابتلا به بیماری ای.ال.اس»

  1. سلام خسته نباشید یه سوال داشتم من الان چندین وقته بالای سینه سمت راستم مثل نبض میزنم و کاملا هر کی نگاه کنه متوجه میشه آموز قلب هم دادم سالم بودم ‌. از وقتی کرونا گرفتم اینجور شدم

  2. کاویانی نژاد

    من بیمار alsهستم و از چندماه قبل از تشخیصalsپرش عضلات خفیف داشتم
    اما اکنون پرشها شدید شده و گاهی بصورت تکان و رعشه ظاهر می شود
    امیدوارم راهی برای کم کردن پرشها پیدا کنم
    لطفا کمکم کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *