ememai-logo-horzi
دکتر بهروز امامی

دکتر بهروز امامی

در زمینه بیماری های دستگاه تنفسی و ریوی از جمله آسم، سرطان ریه، مشکلات تنفسی، آمبولی ریه، پنومونی و سایر بیماری هایی که مرتبط با بیماری های تنفسی هستند.

چطور مشکل آب آوردن ریه را باید درمان کرد ؟

فهرست مطالب

درمان ادم ریوی

ادم ریوی یا آب آوردن ریه یک مشکل جدی است که نیازمند درمان سریع می باشد. اکسیژن همیشه خط اول درمانی برای این مشکل است. گروه درمانیتان اکسیژن ۱۰۰ درصد از طریق ماسک اکسیژن، سوند (کانولا) بینی یا ماسک فشار مثبت به شما می دهند.

همچنین پزشک شما علت ایجاد آب آوردن ریه را تشخیص خواهد داد و درمان مناسبی برای علت زمینه ای تجویز خواهد کرد. بسته به مشکل شما و علت ادم ریوی، ممکن است پزشکتان موارد زیر را به شما دهد:

کاهنده های پیش بار

این ها کمک می کنند که فشار به رفتن مایعات از ریه ها و قلب کاهش یابد. همچنین دیورتیک ها (ادرار آورها) این فشار را با تولید ادرار کاهش می دهند، چیزی که باعث کاهش مقدار مایع بدن می شود.

کاهنده های پس بار

این داروها عروق خونی شما را متسع می کنند و فشار را از روی قلب برمی دارند.

داروهای قلبی

این داروها تپیدن قلب شما را کنترل می کنند، فشار خون بالای شما را کاهش می دهند و فشار درون شریان ها و وریدها را کاهش می دهند.

کاتتر ساکشن

یک کاتتر ساکشن کوچک ممکن است برای کمک به خارج کردن مایعات از ریه ها استفاده شود.

مورفین

این ماده ی مخدر برای کاهش اضطراب و تنگی نفس استفاده می شود. اما به دلیل خطرات آن تعداد خیلی کمی از پزشکان از مورفین استفاده می کنند.

در موراد شدید، افرادی که ادم ریوی دارند ممکن است نیاز به درمان جدی یا بحرانی داشته باشند. بعضی از موارد ادم ریوی ممکن است نیاز به درمان با یاری تنفس داشته باشند. یک دستگاه اکسیژن تحت فشار را برای کمک به ورود هوای بیشتر به ریه ها خواهد داد. بعضی اوقات این کار با کمک ماسک یا سوند (کانولا) بینی که همچنین به آن CPAP می گویند، انجام می شود یا ممکن است پزشک شما نیاز به وارد کردن یک لوله درون تراشه ای، یا لوله ی تنفس، به درون گلوی شما و استفاده از ماشین ونتیلاتور داشته باشد.


بیشتر مطالعه کنید : مراحل تشخیص و پیشگیری از آدم ریوی

اشتراگ گذاری

3 دیدگاه دربارهٔ «چطور مشکل آب آوردن ریه را باید درمان کرد ؟»

  1. دیورتیک ها به کاهش فشار خون هم می انجامند. چنانچه بیمار افت فشارخون و کاهش RBC , WBC هردو باهم ، ضمن آب آوردن ریه. اگر بازهم فشارخون پایین رفت باید با دیورتیک چه کنیم؟

  2. سلام
    یک بار سایت میگه من ربات نیستم را اشتباه وارد کردی . در حالیکه باید فقط تیک بزنیم .دیورتیک ها به کاهش فشار خون هم می انجامند. چنانچه بیمار افت فشارخون و کاهش RBC , WBC هردو باهم ، ضمن آب آوردن ریه. اگر بازهم فشارخون پایین رفت باید با دیورتیک چه کنیم؟

  3. باسلام و خسته نباشید پدر من هم ریه هاش اب گرفته دست پاهاش ورم شدید میکنه چند ماه پیش همینطور شد که تهران دکتر گفت باید بستری بشه بعد یک هفته خوب شد همراه سه عدد سوزن که اسمش فراموش کردم ولی میدونم ادرارش زیاد میکرد تورو خدا یه متخصص کار درست معرفی کنید من پدرمو خیلی دوست دارم خیلی خیلی اذیتش کردم تو بچگیم حالا میخام جبران کنم حتی با اهدای ریه خودم جونمو میدم به پدرم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *