ememai-logo-horzi
دکتر بهروز امامی

دکتر بهروز امامی

در زمینه بیماری های دستگاه تنفسی و ریوی از جمله آسم، سرطان ریه، مشکلات تنفسی، آمبولی ریه، پنومونی و سایر بیماری هایی که مرتبط با بیماری های تنفسی هستند.

مدیریت – درمان و پیشگیری ویروس کرونا

فهرست مطالب

چه زمانی این احتیاط ها در خصوص فرد بیمار پایان می پذیرد؟

علایم بیماری ویروس کرونا باید بهبود یافته و نتیجه دو تست پی سی آر منفی باشد. در مواردی که بیمار بهبود یافته ولی نتیجه تست پی سی آر مثبت باشد همچنان میبایست موارد احتیاطی را رعایت نمود.

مدیریت و درمان بیماری ویروس کرونا

  • مراقبت در خانه: برای کسانی که عفونت ملایمی دارند و می توانند به خوبی ایزوله شوند، هدف درمورد این بیماران این است که اولا بیماری را به دیگران ندهند و دوما بیماری شان تحت کنترل و نظارت قرار گرفته که در صورت تشدید به بیمارستان مراجعه کنند. این بیماران باید در تماس با سایرین از ماسک استفاده کنند.
  • مراقبت در بیمارستان: بیماران با شدت باید در بیمارستان بستری شوند.در بیمارستان نباید از کورتن ها استفاده شود، مگر مواردی که بیمار مثلا بورنشیت مزمن حاد داشته باشد.

در مورد داروها فعلا داروهایی مثل رم دسی ویر برای بیماران متوسط یا شدید در حال مطالعه است. همچنین داروی ترکیبی لوپی ناویر و ریتوناویر که به کلترا معروف است و در ایدز مصرف می شود هم در حال مطالعه است. (علیرضا ثابت پور: اخیرا داروی دیگری هم در حال مطالعه است به نام توسی لی زو مپ یا اکتمرا که در ایران هم در حال تولید است)

پیشگیری

  • استفاده ماسک توسط کسانی که مشکوک به بیماری هستند . 
  • داشتن اتاق مجزای انتظار در بیمارستان برای افراد مشکوک به بیماری
  • رعایت تمامی اصول ایمنی در بیمارستان اعم از استفاده از ماسک و دستکش و شست و شوی دست با الکل های ضدعفونی کننده و لباس های یک بار مصرف به منظور جلوگیری از انتشار بیماری در محیط بیمارستان چرا که در یک مطالعه در چین نشان داده شد که چهل و سه درصد از بیماران در بیمارستان مبتلا به بیماری شده بودند.
  • علی رغم اینکه احتمال انتقال بیماری از طریق هوا بالا نیست، کادر پزشکی که در ارتباط با بیماران هستند باید از شیلد صورت استفاده نمایند تا چشم ها و صورت آنها از ذرات مخاطی احتمالی بیماران در امان بماند.
  • اگر اتاق با فشار منفی وجود نداشته باشد استفاده از ماسک توسط بیمار و ماسک و شیلد محافظتی و گان های یک بار مصرف و دستکش توسط کادر پزشکی الزامی است.

بیشتر بدانید : استفاده از ماسک برای ویروس کرونا چقدر ضرورت دارد ؟

اشتراگ گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *