ememai-logo-horzi
دکتر بهروز امامی

دکتر بهروز امامی

در زمینه بیماری های دستگاه تنفسی و ریوی از جمله آسم، سرطان ریه، مشکلات تنفسی، آمبولی ریه، پنومونی و سایر بیماری هایی که مرتبط با بیماری های تنفسی هستند.

عامل سردرد شما کدام است ؟ میگرن یا سینوزیت

فهرست مطالب

میگرن یا سینوزیت ، کدام باعث سردرد شما شده است ؟ 

میگرن و سینوزیت ممکن است علائم مشابهی داشته باشند، اما برخی از نشانه‌ها می‌توانند در تفکیک این دو درد به شما کمک کنند. اگر دچار سردرد (به‌ویژه در پیشانی)، خارش یا خیسی چشم و افزایش درد هنگام حرکت هستید، احتمالا سینوزیت دارید.

درحالی‌که سردرد همراه با تهوع یا استفراغ، حساسیت به صدا یا نور هنگام سردرد یا درد شدید در یک طرف سر، از مبتلا بودنتان به میگرن حکایت می‌کنند.

البته فراموش نکنید فشاری که درد سر به چشم‌ها و دیگر نقاط صورتتان می‌آورد، ممکن است باعث خیس شدن و سوزش چشم‌ها در زمان وقوع حملات میگرنی شود و علائم این درد را به سردرد سینوزیتی شبیه کند.


بیشتر بدانید : پیشگیری از سینوزیت


سردرد چطور درمان می‌شود؟

شستشوی مکرر بینی به منظور کاهش انسداد، و مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها و اسپری‌های بینی اغلب برای افراد مبتلا به سینوزیت تجویز می‌شود.
درحالی‌که سینوزیتی‌ها بعد از خاتمه درمان، از سردردهای آزاردهنده نجات می‌یابند، درمان میگرنی‌ها همیشه نجات‌بخش نیست و در اغلب موارد تن‌ها تعداد و شدت دوره‌های دردشان کمتر می‌شود.
متخصصان معتقدند میگرنی‌ها برای ادامه دادن فعالیت‌های روزمره‌شان چاره‌ای جز مصرف مسکن‌های ضدالتهاب (مثل ژلوفن) ندارند و در بلندمدت با مصرف داروهایی که برای درمان صرع، افسردگی یا فشارخون بالا تجویز می‌شوند، می‌توانند حملات را کاهش دهند.
گذشته از این، خانم‌هایی که در دوران قاعدگی حملات شدید میگرنی را تجربه می‌کنند، گاهی با مصرف داروهایی که وضعیت هورمون‌هایشان را تنظیم می‌کنند، از این درد‌ها خلاص می‌شوند.

سردردهای آلرژیک چه علائمی دارند؟

محققان هنوز دلیل دقیق این موضوع را کشف نکرده‌اند، اما می‌گویند در بسیاری مواقع آلرژی باعث حملات سردرد می‌شود و افراد به‌ اشتباه مهر میگرن را بر این درد‌ها می‌زنند.
از نظر آن‌ها فشاری که بر سیستم عصبی، غدد درون‌ریز و سیستم ایمنی در زمان ابتلا به آلرژی تحمیل می‌شود، می‌تواند زمینه را برای ابتلا به سردرد فراهم کند.
گذشته از این، التهاب‌های ناشی از آلرژی می‌تواند زمینه‌ساز حملات میگرنی شود و در بسیاری موارد با تغییر فصل، حذف عوامل آلرژی‌زا یا درمان تخصصی این بیماری می‌توان از سردرد‌ها هم خلاص شد.
اگر درد را در پشت گونه‌ها، پیشانی یا صورتتان احساس می‌کنید، سردردهایتان همراه با نبض و در یک طرف بدن است و در زمان حملات درد، حالت تهوع هم سراغتان می‌آید، ممکن است به آلرژی دچار باشید.
اشتراگ گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *